خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

اکران مجموعه انیمیشن‌ «رویاهای بیداری» در «هنر و تجربه»

گروه سینمایی «هنروتجربه» مجموعه انیمیشن‌های کوتاه هنری با عنوان «رویاهای بیداری» را از روز چهارشنبه، ۲۷ دی اکران می‌کند.

این مجموعه انیمیشن‌های کوتاه هنری بعد از مجموعه انیمیشن «رویاهای رنگی» دومین بسته انیمیشن‌های کوتاهی است که گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران می‌کند.

مجموعه انیمیشن‌های کوتاه هنری «رویاهای بیداری» شامل ۱۰ انیمیشن به نام‌های «آدم خانگی» به کارگردانی مرضیه ابرار پایدار، «جمشید؛ مرثیه‌ای بر یک اسطوره» به کارگردانی معین صمدی، «داش آکل» به کارگردانی هاجر مهرانی، «دشت گل‌های زرد» به کارگردانی حسین آقامحمدی، «قطعه تنهایی» به کارگردانی الهه قمیشی، «کلنل» به کارگردانی پرستو کاردگر، «گنجشکک» به کارگردانی الهه فلاحیان، «نقطه» به کارگردانی محمد زارع، «همیشه گمشده‌ای هست» به کارگردانی مسعود صفری، «باغ پادشاه» به کارگردانی ایرج محمدی رزینی است.

مراسم رونمایی این مجموعه انیمیشن‌های کوتاه در روز چهارشنبه ۲۷ دی ساعت ۱۷ در سالن شماره ۲ پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.

مجموعه انیمیشن‌های کوتاه هنری «رویاهای بیداری» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است که در جشنواره‌های مختلف داخلی و خارجی شرکت کرده و جوایز معتبری را کسب کرده‌اند.

سمانه مقرری، طراح پوستر این بسته است. این بسته انیمیشن مناسب مخاطبان بالای ۱۲ سال است.

مجموعه انیمیشن‌های کوتاه هنری «رویاهای بیداری» از روز چهارشنبه ۲۷ دی هر روز در سینماهای فلسطین و موزه سینما در تهران و روزهای چهارشنبه هر هفته در سینماهای شهرستان‌ها به نمایش درمی‌آید.