خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

فیلم‌های سینمایی «کت چرمی»، «شماره ۱۰» و «کاپیتان» مسافر داکا شدند

دو فیلم سینمایی «شماره ۱۰» و «کت چرمی» از محصولات بنیاد سینمایی فارابی برای رقابت در دو بخش بیست و دومین جشنواره «داکا» به بنگلادش می‌روند.

فیلم سینمایی «شماره ۱۰» به کارگردانی حمید زرگرنژاد و تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری، که روایتگر داستان یکی از رزمندگان ایرانی است که اواخر جنگ تحمیلی به اسارت درمی‌آید و می‌خواهد از اردوگاه فرار کند در بخش رقابتی سینمای آسیا جشنواره داکا و «کت چرمی» به کارگردانی حسین میرزامحمدی و تهیه‌کنندگی کامران حجازی که قصه عیسی فرهمند، بازرس سازمان بهزیستی است که در حین بررسی تخلفات مالی یکی از مراکز، متوجه یک باند فساد اقتصادی و ترانزیت مواد مخدر توسط دختران بد سرپرست می‌شود در بخش سینمای جهان این جشنواره حضور می‌یابند.

پیش از این نیز فیلم سینمایی «کاپیتان» به کارگردانی محمد حمزه‌ای و تهیه‌کنندگی سید صابر امامی که روایتگر زندگی عیسی، نوجوانی است که آرزوی دیدن دریا را دارد برای حضور در بخش رقابتی فیلم‌های کودکان جشنواره داکا انتخاب شده بود.

بیست و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» از بیستم تا بیست‌وهشتم ژانویه ۲۰۲۴ برابر با ۳۰ دی تا ۸ بهمن‌ماه در بنگلادش برگزار می‌شود.