خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

افتتاح چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

با پاسداشت مقاومت مردم مظلوم فلسطین و نکوداشت یاد داریوش مهرجویی و هنرمندان فقید، چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران امروز افتتاح می شود.

آیین افتتاحیه این رویداد امروز (پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲) از ساعت ۱۳ در سالن شماره ۹ پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

در این مراسم که با یاد هنرمندان فقید سینمای ایران و پاسداشت مقاومت مردم فلسطین همراه خواهد بود، از یادبود ویژه جشنواره فیلم کوتاه تهران که به مناسبت چهلمین دوره این رویداد توسط امیرشهاب رضویان طراحی شده است، رونمایی خواهد شد.

این مراسم همچنین با اجرای محمدرضا مقدسیان یاد مهدی امامی مستندساز و فیلمبردار فقید را گرامی می‌دارد.

پخش مستند چهل سالگی جشنواره فیلم کوتاه تهران و کتاب تدوین شده ویژه این مناسبت به کارگردانی و کوشش سعید هاشم زاده از دیگر بخش‌های افتتاحیه جشنواره فیلم کوتاه تهران است.

در این رویداد مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر جشنواره چهلم نیز در سخنرانی کوتاهی به مهمانان و هنرمندان این دوره خوشامد خواهد گفت. همچنین با تقدیر از وحید بیوته فیلمبردار باسابقه و از اعضای قدیمی انجمن سینمای جوانان ایران، آثار فیلمبرداری شده توسط او مرور و معرفی می‌شوند.

اهدای جوایز مسابقه عکس «ایران من» که نمایشگاهی از آثار منتخب آن نیز در ایام جشنواره برقرار خواهد بود، بخش دیگری از آیین افتتاح دوره چهلم جشنواره فیلم کوتاه تهران است. در پایان این مراسم مهمانان حاضر به تماشای مستند چهل سالگی معتبرترین رویداد سینمای ایران در عرصه بین‌المللی خواهد پرداخت.

چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۲ در پردیس سینمایی ملت برگزار می شود.