خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

در گفتگو با مهر مطرح شد؛

مردم تشنه کمدی هستند/ مخاطب طنزهای قدیمی با ۲۰ بار پخش بیشتر است

یک تهیه کننده سریال های طنز با اشاره به علاقه مخاطب به کمدی بیان کرد که مردم تشنه دیدن سریال های طنز و کمدی هستند.

احمد زالی تهیه کننده تلویزیون درباره فعالیت این روزهایش  بیان کرد: فیلمنامه‌ای سریالی دارم که در حال کار روی آن هستیم تا به خروجی نهایی برسد و درباره ساخت آن تصمیم بگیریم.

وی درباره «خوشنام» که آخرین اثرش در مقام تهیه کننده بود و سال گذشته روی آنتن رفت، گفت: سریال «خوشنام» به کارگردانی علیرضا نجف زاده پخش شد و ما آماده بودیم فصل دوم این سریال را هم به تولید برسانیم. با این حال تلویزیون از ما نخواست که این سریال ادامه پیدا کند.

این تهیه کننده درباره مجموعه «خوشنام» تصریح کرد: طرح آماده ای هم داشتیم که اتفاقا بامزه تر و شیرین تر از فصل قبلی بود ولی متاسفانه تیم مدیران تلویزیون از ما نخواست که آن را به تولید برسانیم.

وی درباره اینکه طرح یا فیلمنامه فصل دوم این سریال به تلویزیون ارائه شد یا خیر؟ عنوان کرد: طرح فصل دوم آماده بود اما از ما هیچ طرحی نخواستند. با توجه به اینکه سریال «خوشنام» در زمان خود از طرف مرکز تحقیقات صداوسیما مخاطب بالایی در ماه رمضان داشت اما از ما نخواستند که ادامه سریال را بسازیم.

این تهیه کننده در ادامه درباره نبود طنزهای خوب در تلویزیون بیان کرد: واقعیت این است که هر چه جلوتر رفته ایم سخت گیری ها در تصویب فیلمنامه بیشتر شده و موضوعات بسته تر شده اند.

وی در پاسخ به اینکه تاکنون محدودیتی ایجاد شده که درباره موضوع یا سوژه ای سریال ساخته نشود، بیان کرد: با نساختن سوژه ها کاری ندارند اما به نظرم اقبال چندانی به کار کمدی نیست. مردم نیازمند کارهای شیرین و جذاب هستند و الان بیشترین بیننده را کارهای کمدی سال های پیش دارد.

زالی با اشاره به برخی از سریال ها از جمله آثار عطاران و دیگر کارگردان های کمدی ساز اشاره کرد: برخی از این سریال ها شاید ۲۰ بار پخش شده اند اما هنوز هم مردم آنها را می بینند و دوست دارند. حتی سریال «خوشنام» در بازپخش و در شبکه های آی فیلم و تماشا بیشتر دیده شد و اینها نشان می دهد مردم تشنه دیدن کارهای کمدی هستند.

سریال «خوشنام» قصه شخصی به نام شهرام بود که می‌خواست از گذشته تاریک و ویرانه‌اش بازگردد. این مجموعه با بازی هومن حاجی عبداللهی، عباس جمشیدی فر، حمید لولایی، سیاوش چراغی پور و جمعی از بازیگران طنز سال گذشته از شبکه یک سیما روی آنتن رفت.