خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

ورود پیکر آتیلا پسیانی به ایران

پیکر آتیلا پسیانی صبح امروز ۱۹ مهر به ایران رسید.

جمعی از هنرمندان و دوستان مرحوم پسیانی با حضور در فرودگاه امام خمینی از پیکر او استقبال کردند.

مرضیه برومند، محمد مهدی عسگرپور، محمد چرم شیر، رضا کیانیان، حبیب رضایی، سحر دولتشاهی، طناز طباطبایی، امیر جدیدی، حمید پور آذری، علی دهکردی، احمد حامد، رامبد جوان، آروند دشت آرای. الهام کردا، منوچهر شاهسواری، پژمان بازغی، همایون اسعدیان، محمد خزاعی، یزدان عشیری، بهرام توکلی، امیر حسین دوانی، وحید لک، شهرام گیل آبادی، احسان حاجی پور. از جمله هنرمندان و مسئولانی بودند که به استقبال پیکر این هنرمند رفتند.

آتیلا پسیانی به سبب شغلش به بسیاری از کشور‌ها سفر کرده بود. او در طول زندگی خود بار‌ها در خارج از کشور نمایش اجرا کرد و از اولین هنرمندان ایرانی بود که در سطح بین المللی شناخته می‌شد، او که مدتی با بیماری مبارزه کرد، آخرین روز‌های عمر خود را در فرانسه گذراند و روز جمعه ۱۴ مهر ماه در همین کشور از دنیا رفت. صبح امروز، اما پیکر بی جان او به کشور رسید تا برای همیشه در خاک سرزمین مادری اش آرام بگیرد.

مراسم خاکسپاری این هنرمند فردا پنج شنبه ساعت ۱۰ صبح از مقابل پهنه رودکی انجام می شود.

این هنرمند سینما، تلویزیون و تئاتر، فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۵۶ در سن ۲۰ سالگی آغاز کرد. او طی ۴۵ سال فعالیت ۷۶ فیلم سینمایی، ۴۰ تئاتر و ۶۳ مجموعه تلویزیونی را در کارنامه هنری‌اش به نمایش گذاشته و در شبکه نمایش خانگی هم با ۵ اثر حضور داشته است.