خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

قصه رنج‌ها و مسائل سینمای آماتور در چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران

کارگردان فیلم کوتاه داستانی «آپولو» درباره آثار راه‌یافته به جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بیان کرد: «آپولو» قصه رنج‌ها و مسائل سینمای آماتور و قصه کارگردانی است که همه زندگی خود را روی فیلمی سرمایه‌گذاری کرده و درگیر مسائلی می‌شود.

 فرزاد رنجبر کارگردان فیلم کوتاه «آپولو» که در بخش داستانی چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حضور دارد، درباره این اثر گفت: فیلم کوتاه «آپولو» درباره رنج‌ها و مسائل سینمای آماتور است و قصه کارگردانی است که همه زندگی خود را روی فیلمی سرمایه‌گذاری کرده است و درگیر مسائلی می‌شود.

وی درباره تجربه حضور خود در جشنواره تهران ادامه داد: سال گذشته با فیلم کوتاه «گودال» در این جشنواره معتبر حضور داشتم که بعد از یک وقفه چندساله در حوزه فیلم‌سازی این فیلم را ساخته بودم و امسال نیز با «آپولو» که دومین فیلم من بعد از این وقفه محسوب می‌شود، در جشنواره حضور دارم.

وی عنوان کرد: «آپولو» از دل تجربیات من در سینما ساخته شده است و تمام جزییات آن از لحظات و تجربه‌های سخت من از فیلم‌سازی بیرون آمده است.

کارگردان «آپولو» افزود: کسانی که در حوزه ساخت فیلم کوتاه دست دارند، با دیدن فیلم من به یاد تجربیات و خاطرات خود در طول تولید فیلم خواهند افتاد و از این نظر فیلمی سمپاد برای اهالی سینما خواهد بود.

رنجبر توضیح داد: این فیلم را آبان سال گذشته با امیر طالب بیدختی که تهیه‌کنندگی کار را به عهده داشت در سمنان شروع کردیم اما هزینه ساختش از آنچه فکر می‌کردیم بیشتر شد و این ماجرا سختی‌هایی را به همراه داشت. از فیلمبرداری و تصویر گرفته تا صدابرداری و صداگذاری و طراحی صحنه همه و همه باعث شد که کیفیت ساخت یکی از نقاط قوت فیلم باشد.

رنجبر تصریح کرد: در حال حاضر مشغول پیش تولید فیلم کوتاه جدیدم تحت عنوان «روز خداحافظی» که درباره آخرین روزهای زندگی یک پدر است که می‌خواهد یک روز کامل را با خانواده بگذراند و کاملا متفاوت با فیلم آپولو است و به عقیده من یک کمدی سیاه محسوب می‌شود.

کارگردان فیلم کوتاه «آپولو» در پایان عنوان کرد: امیدوارم همه اتفاقات به سمتی برود که بتوانم بعد از ساخت فیلم «روز خداحافظی» به سمت ساخت فیلم بلند بروم.