خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

برنامه های دومین روز جشنواره فیلم کودک و نوجوان

در دومین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان فیلم‌ها در نوبت‌های مختلف برای مخاطبان نمایش داده می‌شود.

 امروز یکشنبه ۱۶ مهرماه، مخاطبان جشنواره در پردیس سینمایی چهار باغ، پردیس سینمایی ساحل و سینما سوره می‌توانند بیننده آثار سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان باشند.

اکران پردیس سینمایی ساحل

در سالن نصف جهان پردیس سینمایی ساحل  فیلم «ملکه آلیشون» ساخته ابراهیم نوآورمحمد (کودک و نوجوان) ساعت ۱۴ در نوبت سوم روی پرده می‌رود.
همچنین  فیلم «ایلیا، جست‌وجوی قهرمان» ساخته سید علی موسوی‌نژاد ساعت ۱۶:۳۰ اکران می‌شود. در ساعت ۱۹ نیز به نمایش مجموعه کوتاه و پویانمایی اختصاص دارد.

در سالن زنده رود (مردمی)، در نوبت اول، فیلم «استعداد من» ساخته حمید عبداللهی نجف‌آبادی (کودک و نوجوان) در ساعت ۱۵ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «آلفا و ربات نابودگر» ساخته شهرام قدیری (کودک و نوجوان) ساعت ۱۷ روی پرده می‌رود؛ و در سالن گیشه ۷ (ویژه هنرمندان، اهالی رسانه و مهمانان)، در نوبت اول، فیلم «هوک» ساخته حسین ریگی (نوجوان) در ساعت ۱۵:۳۰ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «کاپیتان» ساخته محمد حمزه‌ای (کودک و نوجوان) ساعت ۱۷:۳۰ روی پرده می‌رود.

در سالن عالی قاپو این پردیس سینمایی فیلم سینمایی «ساقه بامبوی سرخ» (نوجوان) از کشور چین ساعت ۱۷ روی پرده می‌رود.

اکران پردیس سینمایی چهارباغ
سالن نقش جهان پردیس سینمایی چهارباغ در ساعت ۱۴ و نوبت سوم نیز فیلم «قهرمان من» (کودک و نوجوان) به کارگردانی مرتضی آتش زم‌زم روی پرده می‌رود. از ساعت ۱۶:۳۰ نیز فیلم «مسافری از گانورا» (پویانمایی و نوجوان) ساخته سید احمد علمدار برای مخاطبان به نمایش در‌می‌آید.
در ساعت ۱۹ و نوبت آخر نمایش این پردیس سینمایی نیز مجموعه فیلم‌های کوتاه پویانمایی (کودک و نوجوان) روی پرده می‌رود.

در سالن چهلستون (مردمی)، در نوبت اول فیلم «سینگو» ساخته علیرضا محمدی (کودک و نوجوان) در ساعت ۱۵ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «سیارک» ساخته مهدی حسینی‌وند (کودک و نوجوان) ساعت ۱۷ روی پرده می‌رود.
در سالن شیخ بهایی (مردمی)، در نوبت اول فیلم «ایلیا، جست‌وجوی قهرمان» ساخته سید علی موسوی‌نژاد (کودک و نوجوان) در ساعت ۱۶ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «ملکه آلیشون» ساخته ابراهیم نوآور محمد (کودک و نوجوان) ساعت ۱۸ روی پرده می‌رود؛ و در سالن چهارسوق (ویژه هنرمندان، اهالی رسانه و مهمانان) در نوبت اول، فیلم «مسافری از گانورا» ساخته سید احمد علمدار (پویانمایی و کودک) در ساعت ۱۵:۳۰ روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم این سالن فیلم «قهرمان من» ساخته مرتضی آتش‌زمزم (کودک و نوجوان) ساعت ۱۷:۳۰ روی پرده می‌رود.

اکران سینما سوره
سالن اصلی سینما سوره (ویژه هنرمندان، اهالی رسانه و مهمانان) در نوبت اول این سینما به فیلم «در آغوش درخت» (نوجوان و خانواده) ساخته بابک خواجه‌پاشا اختصاص دارد. این فیلم در ساعت ۱۴ نمایش داده می‌شود.
در نوبت دوم و از ساعت ۱۶ فیلم «سفر به تاریکی» (پویانمایی و نوجوان) ساخته علی بصیری نیک اکران می‌شود.
در ساعت ۱۸ و نوبت سوم نیز فیلم «جویندگان عسل» (کودک و نوجوان) از کشور لهستان و چین روی پرده می‌رود.
در نوبت چهارم و از ساعت ۲۰ نیز فیلم «سرزمین مادری» (پویانمایی، کودک نوجوان) از کشور کره برای مخاطبان به نمایش در‌می‌آید.

نشست‌های پرسش و پاسخ پردیس سینمایی ساحل (سالن حافظ ویژه داوران و خبرنگاران پسر)
از ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۶:۱۵ فیلم «ملکه آلیشون» اثر ابراهیم نوآورمحمد و در ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۸:۴۵ فیلم «ایلیا، جست‌وجوی قهرمان» به کارگردانی سید علی موسوی‌نژاد برگزار می‌شوند.
مدیریت و اجرای این نشست‌ها با سحر قناعتی گزارشگر نام آشنای سیما و کارشناس سینما است.

 نشست‌های پردیس سینمایی چهارباغ (سالن پاسارگاد، ویژه داوران و خبرنگاران دختر)

از ساعت ۱۵:۴۵ تا ۱۶:۱۵ نشست فیلم «قهرمان من» اثر مرتضی آتش‌زمزم و ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۸:۴۵ نشست فیلم «مسافری از گانورا» به کارگردانی سید احمد علمدار برگزار می‌شود.
مدیریت و اجرای برنامه نیز با سعید اسلام زاده، گوینده نام آشنای رادیو و تلویزیون و کارشناس سینما است.