خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

کدام فیلم‌ها در روز اول جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان روی پرده می‌روند؟

در نخستین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان هشت فیلم نمایش داده می‌شوند.

امروز شنبه ۱۵ مهرماه، مخاطبان جشنواره در پردیس سینمایی چهار باغ و پردیس سینمایی ساحل می‌توانند بیننده آثار سی و پنجمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان باشند.

*اکران  پردیس سینمایی ساحل
در پردیس سینمایی ساحل، در نوبت اول، فیلم‌ «خیابان ملک» ساخته احسان سلطانیان (کودک و نوجوان) در ساعت 9 روی پرده می‌رود.
در نوبت دوم، «یک تکه ابر» ساخته علی قوی‌تن (نوجوان و خانواده) ساعت 11:30 به نمایش درمی‌آید و فیلم «سیارک» ساخته مهدی حسینی‌وند (کودک و نوجوان) ساعت 14 در نوبت سوم روی پرده می‌رود.
در نوبت چهارم سالن نصف‌جهان، فیلم «سینگو» ساخته علیرضا محمدی  ساعت 16:30 اکران می‌شود.
نوبت پنجم در ساعت 19 نیز به نمایش مجموعه کوتاه و پویانمایی اختصاص دارد.
*نشست‌های پرسش و پاسخ پردیس سینمایی ساحل (سالن پاسارگاد)
از ساعت 10:45 تا 11:15 نشست پرسش و پاسخ فیلم «خیابان ملک» ساخته احسان سلطانیان و تهیه‌کنندگی مشترک با مهران هادی، ساعت 13:15 تا 13:45 فیلم «یک تکه ابر» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی قوی‌تن، ساعت 15:45 تا 16:15 فیلم «سیارک» اثر مهدی حسینی‌وند و در پایان ساعت 18:15 تا 18:45 فیلم «سینگو» به کارگردانی علیرضا محمدی و تهیه‌کنندگی ایرج محمدی نمایش داده می‌شوند.
در این نشست‌ها داوران و خبرنگاران نوجوان حضور خواهند داشت و مدیریت و اجرای برنامه نیز با سعید اسلام زاده، گوینده نام آشنای رادیو و تلویزیون و کارشناس سینما است.

*اکران مردیس سینمایی چهارباغ
نوبت اول این سینما به فیلم «هوک»(نوجوان) ساخته حسین ریگی اختصاص دارد. این فیلم در ساعت 9 صبح نمایش داده می‌شود. در نوبت دوم و از ساعت 11:30 فیلم «کاپیتان» (کودک و نوجوان) ساخته محمد حمزه‌‌ای اکران می شود.. در ساعت 14 نیز فیلم «در آغوش درخت»(نوجوان و خانواده) به کارگردانی بابک خواجه پاشا روی پرده می‌رود. در نوبت چهارم و از ساعت 16:30 نیز فیلم «سفر به تاریکی»(پویانمایی و نوجوان) ساخته علی بصیری نیک برای مخاطبان به نمایش در‌می‌آید. در ساعت 19 و نوبت آخر نمایش این پردیس سینمایی نیز مجموعه فیلم‌های کوتاه پویانمایی(کودک و نوجوان) روی پرده می‌رود.

* نشست‌های چهارباغ (سالن نقش‌جهان)
در سالن پاسارگاد پردیس سینمایی چهارباغ از ساعت 10:45 تا 11:15 نشست فیلم «هوک» به کارگردانی حسین ریگی و تهیه‌کنندگی علی آشتیانی‌پور، ساعت 13:15 تا 13:45 نشست فیلم «کاپیتان» ساخته محمد حمزه‌ای و به‌تهیه‌کنندگی سیدصابر امامی، ساعت 15:45 تا 16:15 نشست فیلم «در آغوش درخت» اثر بابک خواجه‌پاشا به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح و سجاد نصرالهی‌نسب و درنهایت ساعت 18:15 تا 18:45 نشست فیلم «سفر به تاریکی» به کارگردانی علی بصیری‌نیک و تهیه‌کنندگی محمدمهدی نخعی‌راد برگزار می شود. مدیریت و اجرای این نشست ها با سحر قناعتی گزارشگر نام آشنای سیما و کارشناس سینما است.

*کارگاه‌ روز اول
همچنین در روز اول این رویداد، کارگاه «یافتن بهترین میزانسن برای مفهوم سکانس» از آرش قاسمی و مسیح سراج، ساعت 9 تا 12 در کتابخانه مرکزی برای دانشجویان و دانش‌آموزان علاقه‌مند به فیلمسازی، به‌صورت رایگان برگزار می‌‎شود.

بلیت فروشی این جشنواره صرفا از طریق سامانه آی تیکت انجام می پذیرد.