خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

محمد اسدی جوزانی هنرمند دار فانی را وداع گفت

به گفته سيدمسعود شجاعي طباطبايي مدير مرکز بين المللي ايران کارتون، محمد اسدي جوزاني هنرمند هنر انقلاب اسلامي ديشب بر اثر سکته قلبي درگذشت.

به گزارش آی تیکت نیوز وی متولد سال ۱۳۴۶ در شهر ری و دارای لیسانس نقاشی از دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس نقاشی از دانشگاه تربیت مدرس است. هشت دوره داوری جشنواره هنر‌های تجسمی بسیج از جمله فعالیت‌های اسدی جوزانی است.

اولین تابلوی نقاشی بسیاری از شهدای دفاع مقدس را پس از شهادت، این هنرمند نقاش ترسیم کرده است. آثار این نقاش همچنین در کشور‌های آذربایجان، عراق، تاجیکستان، افغانستان و بوسنی به نمایش گذاشته شده است.

پیام تسلیت معاون هنری حوزه هنری

علی فروزانفر معاون هنری حوزه هنری انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت محمد اسدی جوزانی را تسلیت گفت.

در متن پیام فروزانفر آمده است: «من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من یتنظر و مابدلوا تبدیلا
ضایعه درگذشت هنرمند زبردست و انقلابی و یادگار دفاع مقدس جناب آقای محمد اسدی جوزانی مصادف با ایام عزای اربعین سید و سالار شهیدان دل ماتم زده محبین آستان حضرتش را غمناک‌تر ساخت.
این هنرمند برجسته و نقاش آسمانی در عمر با برکت خود همت ویژه‌ای برای به تصویر کشیدن چهره شهیدان راه حق و حقیقت و شخصیت‌های درخشان زمان صرف کرد و نام خود را بر لوح ابدی هنرمندان انقلاب اسلامی ایران ثبت نمود.
خادمین ملت بزرگ ایران در حوزه هنری انقلاب اسلامی، ضایعه درگذشت این هنرمند فرهیخته و رزمنده دفاع مقدس را به رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای عزیز و جامعه فرهنگ و هنر و همچنین به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و از ایزد منان برای آن مرحوم علو درجات و آمرزش الهی و برای بازماندگان ایشان صبر و اجر مسئلت دارند.»