خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

پیکر فیلمبردار برجسته سینمای ایران در بهشت سکینه آرام گرفت

پیکر فیلمبردار برجسته سینمای ایران زنده‌یاد مرتضی پورصمدی امروز از خانه سینمای شماره ۲ تشییع شد.

به گزارش آی تیکت نیوز، با تصمیم خانواده زنده یاد مرتضی پورصمدی و طی هماهنگی با خانه سینما، مراسم تشییع پیکر ایشان امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ساعت ۹:۳۰ صبح از خانه سینما شماره ۲ واقع در خیابان وصال برگزار شد و سپس پیکر فیلمبردار فقید سینمای ایران به بهشت سکینه در کرج منتقل خواهد شد.

پورصمدی روز شنبه ۱۱ شهریور در حالی که چند دقیقه‌ای بود به محل استقرار گروه سریال «گناه فرشته» رسیده و در حال آماده شدن برای آغاز یک روز کاری بود، متاسفانه دچار علائمی نظیر سرگیجه و بیهوشی شد. به تشخیص پزشکان اورژانس حاضر در محل، او دچار حمله قلبی شده بود.

زنده‌یاد پورصمدی از مهم‌ترین فیلمبرداران سینمای ایران بوده و فیلم‌های سینمایی و مستند بسیاری در کارنامه دارد که «گیلانه»، «اقلیما»، «شبانه»، «هویت»، «مثل یک قصه»، «آتش سبز»، «موشک کاغذی»، «مرثیه برف»، «دایره زنگی»، «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» و… از جمله فیلم‌های کارنامه او است. او همچنین عکاس و هنرمندی بین المللی بود که آثار او در گوشه گوشه دنیا، دانشگاه‌ها و حلقه‌های هنری مخاطبان بسیاری داشت.

همکاران، دوستان و شاگردان پورصمدی در سریال «گناه فرشته» ضایعه درگذشت این هنرمند تکرار نشدنی را اول به خانواده محترم او و جامعه هنری و سپس تمام علاقمندان آثارش در نقاط مختلف جهان تسلیت می‌گویند‌.

گفتنی است بهشت سکینه در کیلومتر ۵ اتوبان کرج قزوین، کمال شهر، خیابان بهشت سکینه قرار دارد و آرامگاه پورصمدی نیز در قطعه ۳۲ ردیف ۲۶ شماره ۱۰۸ واقع شده است.