خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

این قسمت از برنامه «نقد سینما» درباره تصویر مناسک در سینمای ایران

همزمان با نزدیک شدن به اربعین حسینی، جدیدترین قسمت از برنامه «نقد سینما» به گفتگو درباره تصویر مناسک در سینمای ایران و مرور مستندهای اربعین می‌پردازد.

به گزارش آی تیکت نیوز به نقل از روابط عمومی پروژه، سی‌ و یکمین قسمت از برنامه تلویزیونی «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری که امشب ۱۰ شهریور روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود، در «میز نقد سینمای ایران» با موضوع «مرور مستندهای اربعین» میزبان وحید چاووش مستندساز و محمد صابری روزنامه‌نگار سینمایی می‌شود.

نقد و بررسی فیلم سینمایی «سکوت» اثر مارتین اسکورسیزی سوژه این هفته «میز نقد سینمای جهان» با حضور محمدرضا مقدسیان و آرش خوشخو است. این اثر، ماجراهای ۲ کشیش جوان را دنبال می‌کند که طی سفری به کشور ژاپن به دنبال پیدا کردن اثری از استاد خود هستند، اما در طول مسیر اتفاقات و حوادث پیش‌بینی نشده‌ای را تجربه می‌کنند.

میز گفتگوی ویژه این هفته نیز به «تصویر مناسک در سینمای ایران» اختصاص دارد که امیررضا مافی با هادی مقدم‌دوست، نویسنده و کارگردان سینما به گفتگو می‌نشیند.

فصل چهارم برنامه تلویزیونی «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری، میزبانی امیررضا مافی و با مشارکت سازمان سینمایی سوره، هر هفته جمعه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار سیما به صورت زنده روی آنتن می‌رود.