خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

پایان مراحل فنی فیلم کوتاه “۶.۵۵”

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از پایان فیلمبرداری و مراحل فنی فیلم کوتاه «۶.۵۵» با موضوع حمله موشکی آمریکا به پرواز مسافری سال ۶۷ به کارگردانی و فیلمبرداری اصغر بشارتی خبر داد.

ادریس راموز صبح امروز (۱۲ تیرماه) در جمع خبرنگاران، با بیان این خبر اظهار کرد: این فیلم کوتاه ۹۰ ثانیه ای با نگاهی متفاوت به موضوع حمله موشکی ناو آمریکایی وینسنس به پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر در سال ۱۳۶۷ پرداخته است.

وی ادامه داد: نویسنده، کارگردان و تصویربردار این اثر، اصغر بشارتی فیلمساز نام آشنای کشور است که با ساخت این فیلم سعی کرده دیدگاه نسل جدید به موضوع تعاملات جهانی را به بیننده منتقل کند.

به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، الهام افروتن، مشاور هنری، منصور وحدانی، تدوینگر، یونس دهقانی، طراحی پوستر و مهدیه بارانی به عنوان بازیگر، سایر عوامل این فیلم کوتاه را تشکیل می دهند.

راموز در پایان خاطرنشان کرد: این فیلم امروز ۱۲ تیرماه به مناسبت سی و پنجمین سالگرد حمله موشکی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران ایر بر فراز آب های خلیج‌فارس طی مراسمی به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش ایسنا، دوازدهم تیر ۱۳۶۷ یک فروند پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر از مبدا بندرعباس به مقصد دبی، بر فراز آب‌های خلیج فارس هدف شلیک موشک جنگی ناو وینسنس قرار گرفت و ۲۹۸ مسافر و خدمه که ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال ،۵۳ زن و۴۶ تن تبعه سایر کشورهای خارجی این پرواز به شهادت رسیدند.

اصغر بشارتی با داشتن بیش از ۱۰۰ جایزه ملی و بین‌المللی در زمینه عکس، فیلم کوتاه و مستند، حدود ۱۷ سال است که ضمن معرفی جاذبه‌های جزیره قشم به مردم کشور و جهان، افتخارات زیادی برای ایران به همراه داشته است.