خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

پخش «۸۷ متر» کیانوش عیاری از پلتفرم‌ها | مقیسه: هنوز با ساترا گفت‌و‌گو نشده است

سعید مقیسه رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی درباره پخش سریال «۸۷ متر» کیانوش عیاری از پلتفرم‌ها و خط مشی ساترا در این زمینه سخن گفت.

سعید مقیسه رئیس سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، در پی سخنان اخیر مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم در زمینه خروج سریال «۸۷ متر» به کارگردانی کیانوش عیاری از سازمان صداوسیما، درباره احتمال توزیع این سریال در شبکه نمایش خانگی و وضعیت حضور ساترا در رابطه با آن عنوان کرد: در خصوص این سریال هنوز با ساترا گفتگو نشده است اما اگر این سریال بخواهد از شبکه نمایش خانگی پخش شود، پخش سریال‌ها یک قاعده استاندارد را طی می‌کند.

او ادامه داد: قاعده این است که در ابتدا طرح آن مجموعه تصویب می‌شود، سپس فیلمنامه تصویب می شود، بعد مجوز تولید می‌گیرد و برای انتشار، محتواها ارزیابی می‌شوند، مجوز می‌گیرند و پخش می‌شوند.

رئیس ساترا تصریح کرد: اگر سریالی توسط توسط هر سازمانی یا نهاد دولتی تولید شود و بخواهد از سکوهای نمایش خانگی پخش شود باید در نهایت برای اخذ مجوز انتشار از ساترا اقدام کند.

مقیسه خاطرنشان کرد: اگر فرآیندها و قوانین و آیین نامه های محتوایی ساترا، توسط تولیدکنندگان رعایت شود حتما هر اثری که تولید شود به پخش می رسد. این گزاره کلی است و به ازای هر فیلم و سریال اگر آیین نامه های محتوایی رعایت شود مشکلی پیش نخواهد آمد.