خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

معاون سیما در مشهد از عوامل برنامه «دی‌بی‌سی» تجلیل کرد

معاون سیما در ادامه سفر خود به مشهد مقدس با حضور در محل ضبط برنامه «دی‌بی‌سی» از عوامل آن تجلیل کرد.

محسن برمهانی در جمع عوامل «دی‌بی‌سی» گفت: این برنامه که پیش تر توجه افراد را در فضای مجازی به خود جلب کرده بود، به همت شبکه دو بر بستر پخش تلویزیونی هم قرار گرفت تا مخاطبان گسترده‌ای بیننده آن باشند.
معاون سیما با اشاره به اینکه «دی‌بی‌سی» یک گام جدّی در جهاد تبیین بود، اشاره کرد: در شرایطی که ما در اوج جنگ شناختی هستیم؛ این برنامه در قالب طنز با تکیه به متن خوب، هوشمندانه ماهیت رسانه های معاند را افشا کرد و فریضه تبیین را به سهم خود به‌انجام رساند.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه پس از این برنامه، برنامه‌های دیگری در شبکه دو با این رویکرد ساخته شد و پیش رفت.
سلیم غفوری قائم‌مقام معاونت سیما هم گفت: «دی‌بی‌سی» مصداق کار رسانه‌ای رو به جلو و آفندی در نقد رسانه‌های معاند، بوده و خوش درخشیده است. حتی بخشی که انقلابی هم نبودند از این هوشمندی و نقدی که این برنامه نسبت به رسانه‌های معاند داشت لذت می‌بردند و کار را دنبال می‌کردند.
بامروت نژاد مدیر شبکه دو نیز گفت: محافظت و مراقبت از اثری که دیده می‌شود سخت است و باید به گونه ای طراحی داشت تا با همین قوت روی آنتن بماند و رشد کند.ان‌شاءالله با تلاش و پشتکاری که دارید کار زیبا و خلاقانه‌ای که انجام می‌دهید توسعه پیدا کند.
تهیه کننده و برخی از دست اندرکاران این برنامه ضمن اشاره به پخش ۳۶ قسمت از این مجموعه ۱۰۰ قسمتی از آنتن تلویزیون، در خصوص این تجربه کاری نکاتی را مطرح کردند.