خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

معرفی برگزیدگان جشنواره هنری مدرسه

در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره هنری مدرسه که در عصر دیروز در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد، برگزیدگان بخش های مختلف معرفی شدند.

دبیر علمی جشنواره عکس، گرافیک و نقاشی مدرسه در مراسم اختتامیه گفت: این جشنواره از سال ۹۸ آغاز به کار کرد و امسال چهارمین دوره برگزاری جشنواره عکس، گرافیک و نقاشی مدرسه است.

امیر ارسلان حسین زاده با بیان اینکه امسال سال نخست برگزاری این جشنواره به صورت بین المللی است، افزود: از حدود ۱۱ کشور مختلف، ۱۱۱ اثر دریافت و به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

حسین زاده گفت: در بخش داخلی نیز بیش از ۱۸ هزار اثر از ۳۲ استان کشور و حدود ۴۰۳ شهر مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است و در مراسم اختتامیه این جشنواره از ۸۴ برگزیده تقدیر شد.

دبیر علمی جشنواره عکس، گرافیک و نقاشی مدرسه اظهار کرد: در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره، کارگاه‌های مختلفی برای این دانش آموزان برگزار شده که برای آنان بسیار جذاب بوده است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم این جشنواره، کشف، رشد و پرورش استعداد‌های دانش آموزان از استان‌های مختلف کشور است تا راه را برای آنان هموار کنیم و استعداد‌ها را به منصه ظهور برسانیم. در این جشنواره برای دانش آموزان امکانات را فراهم می‌کنیم تا در مسیر مشخص استعدادیابی حرکت کنند.

حسین زاده همچنین اعلام کرد: دانش آموزان از پایه اول ابتدایی تا پایه دوازدهم می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و مقطع به مقطع در ۱۴ محور نتایج و برگزیده‌ها اعلام شود.

در این جشنواره از برگزیدگان بخش‌های مختلف نظیر عکس، گرافیک و نقاشی، لوگو نوجوان، پوستر نوجوان، عکاسی داستانی، طراحی کاریکاتور نوجوان، عکاسی تبلیغاتی نوجوان، اینفوگرافیک نوجوان، عکاسی طبیعت، عکاسی معماری، تصویرسازی، نقاشی مدادرنگی، نقاشی خط، نقاشی سیاه قلم، نقاشی دیجیتال و نقاشی آبرنگ تقدیر شد.