خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

تاکید وزیر ارشاد بر رسیدگی به مطالبات جامعه هنری

محمدمهدی اسماعیلی گفت: رسیدگی و رفع موانع مطالبات جامعه هنری کشور از رویکرد‌های اصلی شورای هنر در دوره جدید است.

محمدمهدی اسماعیلی در نخستین جلسه شورای هنر کشور در سال جدید که در محل وزارتخانه برگزار شد با اشاره به اینکه شورای هنر کشور از وظایف برجسته و مهمی برخوردار است، گفت: رسیدگی و رفع موانع مطالبات جامعه هنری کشور از رویکرد‌های اصلی شورای هنر در دوره جدید به شمار می‌رود که در این راستا می‌بایست از تمامی ظرفیت‌های حقیقی و حقوقی اعضای شورای هنر بهترین بهره را برد.

اسماعیلی تقویت همه جانبه شورای هنر را از الزامات حل و فصل موانع و مشکلات جامعه هنری کشور برشمرد و گفت: وزارت فرهنگ دولت مردمی، اهتمام ویژه‌ای برای به حداقل رساندن مشکلات اهالی فرهنگ و هنر دارد و در این مسیر از هیچ تلاش و اقدامی برای تسهیل زمینه‌های ظهور و بروز هنرمندان اصیل انقلابی دریغ نخواهد کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شورای هنر کشور سال گذشته مصوباتی خوبی در حوزه‌های مختلف داشته است، تصریح کرد: از این میان می‌توان به بررسی آئین نامه‌های صدور پروانه فیلمسازی و موسسات فرهنگی اشاره کرد که امیدواریم این مسیر نیز با قوت در سال جدید ادامه باید.

اسماعیلی ادامه داد: وزارت فرهنگ از آمادگی کامل برای ارتقای سطح کیفی و کمی وضعیت آموزشی حوزه‌های هنر برخوردار است که تدوین و اجرای سند جامع آموزش هنر در راستای اصلاح وضعیت آموزشی حوزه‌های هنری می‌تواند گام نخست و جدی محسوب شود که وزارت فرهنگ در این خصوص برای هرگونه همکاری با سایر نهاد‌ها آمادگی لازم را دارد.

وی در ادامه به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و وزارت آموزش و پرورش با موضوع «هر دانش آموز یک هنر» اشاره کرد و افزود: این تفاهم‌نامه که اواخر سال گذشته به امضای طرفین رسید، تفاهم‌نامه کلی برای سیاستگذاری اصلاح وضعیت آموزش هنر به شمار می‌رود که امیدواریم با همکاری همه جانبه با مسئولان وزارت آموزش و پرورش این طرح مهم به تمامی اهداف از پیش تعیین شده دست یابد.

وزیر ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بررسی و تصویب اسناد حوزه‌های مختلف هنری امسال به عنوان ماموریتی مهم در دستور کار شورای هنر کشور قرار گرفته است و در همین راستا سند موسیقی به عنوان یکی از دستور جلسات نخستین جلسه شورای هنر در سال ۱۴۰۲ مورد بررسی اعضا قرار می‌گیرد که امیدواریم با بررسی بند‌های این سند در چندین جلسه به تصویب شورای هنر کشور برسد.

ارائه گزارشی از طرح تفاهم نامه همکاری میان وزارت فرهنگ و وزارت آموزش و پرورش با عنوان «هر دانش آموز یک هنر» و ارایه کلیات و مقدمات «سند موسیقی» از دستور جلسات نخستین جلسه شورای هنر کشور در سال جدید بود.