خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

نمایش برخط مستند «برزخی‌ها» آغاز شد

آیین رونمایی و افتتاحیه مستند «برزخی‌ها» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی عارف افشار دیشب در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.

محسن شایانفر تهیه‌کننده سینما در ابتدای مراسم از هنرمندان و حاضران سالن قدردانی کرد و گفت: توفیق اصلی این برنامه‌ها دیدن یکدیگر و باخبری از احوال هم است. اتفاقی که برای فیلم مستند «برزخی‌ها» رخ داد حاصل بی‌سلیقگی آن دوران بود.

بهروز افخمی نیز خاطره‌ای از تلاش تلویزیون برای اینکه مرحوم محمدعلی فردین در نقش امیرکبیر بازی کند را تعریف کرد که به دلیل شرایط آن زمان و اعمال سلیقه‌هایی که وجود داشت، محقق نشد.

سپس عارف افشار کارگردان و تهیه‌کننده این مستند گفت: من تنها به یک جمله اکتفا می‌کنم که شما آن را در فیلم می‌شنوید. شاه بیت فیلم، همین یک جمله بود. یک جمله آقای مطلبی در فیلم میگویند و شما در تیزر هم آن را میشنوید. خوشبختانه یا متاسفانه در سال‌های ۵۸ و ۵۹ حس کردم یک عده‌ای دوستان احمق یا دشمنان زرنگ سعی دارند این مردم را از هم جدا کنند و بین مردم خط‌کشی کنند. من (سعید مطلبی) آن زمان بر این اساس برزخی‌ها را نوشتم و ساخته شد. تمام حرف این مستند، همین جمله بود.

سعید مطلبی نویسنده و فیلمساز بیان کرد: فیلم خودش گفتنی‌ها را می‌گوید. در تمام مدت عمرم سعی می‌کردم چیزی را برای تماشاگر به ارمغان بیاورم و هدیه کنم؛ و معتقدم در پایان همه مشکلات و سختی‌ها آن کسی برنده است که سرپا و ایستاده است.

این نویسنده بخشی از داستان کتابش که اخیرا چاپ شده را تعریف کرد که با استقبال و تشویق حضار مواجه شد.

در این مراسم محمدحسین فرحبخش، سعید پورصمیمی، مازیار لرستانی، بیوک میرزایی، بهروز افخمی، و… حضور داشتند.

مستند «برزخی‌ها» از ۳۰ فروردین در سامانه هاشور به صورت آنلاین به اکران درآمده است.