خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

اکران «لوپتو» در لبنان

پویانمایی سینمایی «لوپتو» به کارگردانی عباس عسکری همزمان با ایام عیدفطر در لبنان اکران می‌شود.

پویانمایی سینمایی «لوپتو»، محصول مرکزپویانمایی سوره، به کارگردانی عباس عسکری و تهیه‌کنندگی محمدحسین صادقی همزمان با ایام عیدفطر با دوبله عربی روی پرده سینماهای کشور لبنان می‌رود.

همچنین پس از اکران این پویانمایی شاد و موزیکال در کشور لبنان، نمایش آن در سینماهای عراق، سوریه و دیگر کشورهای عرب‌زبان آغاز می‌شود.

جایزه بهترین پویانمایی جشنواره بین‌المللی بریج آو پیس (پل صلح) و جایزه بهترین فیلم پویانمایی از جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان احمدآباد هند از جمله افتخارات «لوپتو» است.

جدیدترین حضور بین‌المللی این پویانمایی سینمایی در چهل و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو بوده است. همچنین این اثر در جشنواره بین‌المللی فیلم «کیدز فرست» آمریکا، جشنواره بین‌المللی بریج آو پیس (پل صلح) فرانسه، جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان احمدآباد هند، جشنواره بین‌المللی فیلم سیه‌را بولیوی و جشنواره جهانی کیدز سینمای هند حضور داشته است.

پویانمایی سینمایی«لوپتو» که از 11 آبان ماه در سینماهای سراسر ایران اکران شده؛ تاکنون توانسته به فروشی بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان و جذب ۱میلیون ۵۰ هزار مخاطب در سینماها و اکران‌های سیار دست پیدا کند.

پخش بین‌المللی این انیمیشن سینمایی برعهده مرکز بین‌الملل سوره است و نمایش این اثر در کشور لبنان با همکاری جمعیت هنری الرسالات و موسسه میم للانتاج الثقافی کشور لبنان که اکران نسخه عربی این انیمیشن را بر عهده دارد، انجام خواهد شد.