خبرها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان

فیلم کوتاه “چاقو، شکلات” برنده جایزه جشنواره فیلم زنان آمریکا

رئیس انجمن سینمای جوان کرمانشاه از کسب جایزه فیلم کوتاه کارگردان کرمانشاهی از جشنواره فیلم زنان آمریکا خبر داد.

کامران رضایی گفت: «هوشمند ورعی» فیلمساز کرمانشاهی با کمدی سیاه “چاقو، شکلات” موفق به کسب جایزه EXCEPTIONAL MERIT از جشنواره WRPN Women’s International Film Festival شد.

رضایی افزود: این جشنواره که مختص فیلمسازان زن یا فیلم‌هایی با دغدغه‌های زنانه است در ایالت دلاور آمریکا برگزار می‌شود.

رئیس انجمن سینمای جوان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پیش از این ورعی با حضور در بخش نیمه نهایی جشنواره‌های فیلم زنان نیویورک و پاریس و نامزدی بهترین فیلم جشنواره انطاکیه ترکیه، جایزه بهترین فیلم اکسپریمنتال از جشنواره‌های نورث هالیوود لس آنجلس و فیلم‌های کالت هندوستان را نیز از آن خود کرده بود.

رضایی در ادامه گفت: “چاقو، شکلات” محصول سال ۲۰۲۲ میلادی و به تهیه کنندگی مدرسه فیلم موج نو، دکتر هوشنگ ورعی و لطیفه عین جعفری فیلمی است علیه تبعیض جنسیتی که سقوط و پایان یک خانواده نابهنجار را روایت می‌کند.

رئیس انجمن سینمای جوان کرمانشاه اضافه کرد: هوشمند ورعی برنده دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه اکسپریمنتال ایران از بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران پیش‌تر نیز در بخش مسابقه جشنواره‌های بین المللی متعددی از جمله میلان ایتالیا، سن پترزبورگ روسیه، بلگراد صربستان، زوریخ سوییس، استانبول ترکیه، نایروبی کنیا و مومبای هندوستان حضور داشته است.

فیلمبرداری “چاقو، شکلات” را محمدرضا سکوت انجام داده و صدابرداری و طراحی صدای آن را حسن زاهدی و علی ابوالصدق برعهده داشته اند.

همچنین ساخت موسیقی متن با بهنود یخچالی بوده و تصحیح رنگ و جلوه‌های ویژه نیز با سرپرستی بنیامین قچاق به پایان رسیده است.

از بازیگرانی که در این فیلم ایفای نقش کرده اند می‌توان به حمید پیش قدم و هیدا ورعی اشاره کرد.